Понеділок, 07 жовтня, 2024
14 Грудня 2011, 11:22

Від емігранта Юрія Наконечного з Філадельфії до Музею надійшло 36 рідкісних книг. Всі вони – видання минулого століття, за якими свого часу недремно стежило і вилучало совєцьке КГБ. Це т.зв. «заборонена література», про наслідки від читання якої в епоху комуністичного переслідування не важко здогадатися…

Чого лише вартує «Нова історія України» І.Крип’якевича та М.Дольницького (Детройт, 1954 р.), або «Україна і Росія» К.Кононенка (Мюнхен, 1965 р.), чи «Археологія України» Ярослава Пастернака (Торонто, 1961 р.)…

Первісний авторський виклад наукових досліджень і розвідок правдивої історії нашої Держави, на щастя, не потрапив під вплив московського ревізіонізму, а тому всі ці книги – безцінні для наукового потенціалу українських істориків, краєзнавців, студентства… І Музей щедро ділитиметься з ними цим пріоритетом.

Цікава доля нашого американського мецената Юрія Наконечного з Тернопільщини, який «з 1992 року є керівником україномовної радіопередачі у Філадельфії та засновником програми «Українська книга – Україні» (власний біографічний опис). За 20 років своєї громадської праці пан Юрій зібрав і подарував понад 13.000 (!) книг, що є, можливо, своєрідним рекордом предметної допомоги від однієї людини багатьом національним школам, бібліотекам, установам, ліцеям, осередкам, Товариствам…