Четвер, 30 травня, 2024
13 Вересня 2013, 02:22

Сьогодні 8-річний ювілей святкує Івано-Франківський музей родинних професій, який був заснований Заслуженим журналістом України Романом Фабрикою.

.

З цієї нагоди ідейного натхненника музею та власника численних експонатів Романа Фабрику прибули привітати журналісти, представники влади та туристичної сфери, громадські діячі та усі небайдужі до справи збереження та популяризації української культури та побуту!

.

Відомий далеко за межами Прикарпаття ветеран-репортер тривалий час виношував ідею відкриття такого музейного осередку. 8 років тому ідея стала реальністю.

.

У спеціально побудованому приміщенні знайшли свій притулок сотні інструментів, пристроїв, механізмів апаратів, численні атрибути багатьох професій, предмети побуту. Не один рік усе це реставрував Роман Михайлович, щоб зберегти ці реліквії для наступних поколінь не тільки його родини, але й для широкого загалу відвідувачів оригінального музею. Від усього, що представлено в експозиції, віє добрим українським духом, батьківським та материнським теплом.

.

Дивишся на ці, здавалося б, буденні, давно знайомі речі та предмети, і наче бачиш засмаглі руки відомих і невідомих хліборобів, ткачів, столярів, шевців, столярів.Девіз музею від «Від плуга до комп’ютера». Музейна експозиція розповідає про 150 родинних професій за останні двісті років. Були в родині свої пасічники й архітектори, ковалі й лікарі, будівельники та геологи, шахтарі й музиканти, а ще агрономи, зоотехніки, вчителі, садоводи… І само-собою добрі ґазди, майстровиті люди, які уміли «з нічого зробити щось». У «Музеї родинних професій» представлено добротно відреставровані плуг і борону, старовинну прялку і керамічний посуд, художнє ткацтво ковальські інструменти.