Четвер, 30 травня, 2024
12 Березня 2013, 10:42
На Прикарпатті відбудеться фестиваль гумору У неділю, 17 березня, о 15.00 в Богородчанському будинку культури відбудеться літературний фестиваль гумору ім. Павла Добрянського. Ініціатива проведення фестивалю належить голові обласного осередку Національної спілки письменників України Євгенові Барану і письменнику Василю Бабію.

„Таким фестивалем ми хочемо вшанувати пам’ять Павла Добрянського, як одного з класиків українського гумору на Прикарпатті. Окрім того, ми хочемо відродити традицію української гуморини, адже в Україні зараз не відбуваються жодні фестивалі гумору”, – каже Євген Баран.

У фестивалі ім. Павла Добрянського приймуть участь відомі українські сміхованці Володимир Пушкар, Микола Савчук, Ігор Чечіль. Окрім того, ініціатори заходу планують видати невеличкий гумористичний журнал. Твори для нього надали місцеві письменники.

Видання такого гумористичного альманаху не є випадковим. Євген Баран розповідає, що у 20-30-х роках минулого століття саме в цьому регіоні виходив журнал під назвою „Богородчанський ціп”, тому цілком можливо, що новий фестиваль гумору допоможе відродити таке видання.

На фестивалі також буде презентована книжка спогадів про Павла Добрянського „Вічний Павло”, упорядником якої є Євген Баран.

Такий фестиваль гумору на Прикарпатті відбуватиметься вперше. Тут уже проходять три традиційні літературні фестивалі – „Свято ліричної поезії в Лолині”, фестиваль ім. Квітки Цісик „На Циганському горбі” та літературно-мистецький фестиваль ім. В.Мельничука „Покрова”. Проте письменники сподіваються, що і фестиваль гумору ім. Павла Добрянського стане щорічним і традиційним.

news.if.ua