Понеділок, 07 жовтня, 2024
22 Січня 2013, 10:53

21 січня відбулася поїздка робочої групи проекту «Мистецька палітра Прикарпаття» в с. Космач та Яблунів Косівського району.

У Космачі виготовляють трембіти (фото)

Космач, найбільше за площею село України, є справжньою скарбницею народного мистецтва. Представники управління зовнішніх економічних зв’язків і туризму облдержадміністрації, Інституту туризму ПНУ ім. В. Стефаника, регіонального туристично-інформаційного центру відвідали лиш незначну частину кола майстрів, однак різного напрямку, зокрема, вишивка, писанкарство, ткацтво, різьбярство, виготовлення народних інструментів та сирних коників.

У Космачі виготовляють трембіти (фото)

Мальовнича місцевість Космача, гірські краєвиди приваблюють сюди туристів. Акумульована на веб-сторінці «Мистецька палітра Прикарпаття» інформація про майстрів, які готові працювати з туристичними групами, знайомити з традиціями, обрядами та дати ази народного промислу, сприятиме продовженню тривалості їхнього перебування та культурному збагаченню. Існує тлумачення назви Космач як Келія сонця. Саме тому писанки, вишивка, ткані запаски є оригінальними, властивими саме цій місцевості та мають жовтогарячу колористику.

У Космачі виготовляють трембіти (фото)

Космач є одним з небагатьох в Карпатах місць, де виготовляють знаний гуцульський інструмент - трембіту.

У Космачі виготовляють трембіти (фото)

В одному з присілків Космача діє невелике вівцеве господарство, де туристам пропонують «вівце-терапію» (катання на вівцях тощо).

У с. Яблунів робоча група відвідала музей «Лісова скульптура», в якій знаходиться колекція одного майстра, який за допомогою уяви та майстерності створює справжні дива зі знайденого в природі відмерлого лісового кореня чи стовбура дерева.

У Космачі виготовляють трембіти (фото)

Наступна робоча поїздка запланована до Надвірнянського району.

У Космачі виготовляють трембіти (фото)

Додатково про проект:

Проект «Мистецька палітра Прикарпаття» впроваджується за підтримки Посольства Фінляндії в Україні. Завдання проекту полягають у створенні умов для збереження та популяризації народних ремесел Прикарпаття; покращенні можливостей самозайнятості сільського населення та їх залучення для обслуговування туристів; налагодженні співпраці із туристичними фірмами; подальший розвиток туризму в області.

Партнери проекту: Івано-Франківська обласна державна адміністрація: управління зовнішніх економічних зв’язків і туризму та управління культури, національностей та релігій; Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття; Інститут туризму Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника; обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України; ІФОО Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.