Понеділок, 07 жовтня, 2024
25 Травня 2012, 12:42

Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку живопису Миколи Варенні до 70-річчя художника, представивши глядачам 21 картину з музейних фондів. «Я вдячний нині працівникам музею, які витягли мої роботи періоду 70-80-х років із запасників і показали людям. Сам із задоволенням пригадую, як працював над цими картинами»,- зізнається Микола Варення.

За його словами, тоді над кожною роботою доводилось трудитись довгий час. Підхід був фундаментальний – тема, замальовки, композиційне рішення. Майже у кожній роботі художник звертається до краєвидів Карпат, гуцульського побуту, традиційних обрядів.

«Першу свою картину «Весільні турботи» я малював майже 3 роки. Вона показує підготовку до гуцульського весілля. Картину відразу ж придбали на першій виставці», - говорить Микола Варення.

Сам художник родом з Луганщини. Рідним для нього є Прикарпаття, де здобув першу мистецьку освіту у Косівському училищі прикладного мистецтва. Після навчання у Київському державному художньому інституті живе і працює в Івано-Франківську.

Микола Варення вважає себе представником фундаментальної школи реалізму, яка сповідує дотримання точних пропорцій в зображенні, класичного малюнку, цікавого колориту. Усе це, каже Варення, нині він вимагає від учнів Івано-Франківської дитячої художньої школи, де викладає.

Колеги художника вважають Миколу Варення кращим живописцем часу. Більшість його робіт – у приватних колекціях Канади, США, Італії та Німеччини. Його творчий діапазон, кажуть, безмежний. Втім, сам митець не любить говорити ані про себе, ані про свої твори. Каже, що картини мають змусити глядача замислитись про час та проблеми, які відкриває автор. І в цьому – головне завдання художника.

Фіртка